Článek o detoxikaci těla » Buď svůj

Článek o detoxikaci

Sacharidové vlny
Článek sacharidové vlny
06/09/2019
Detoxikace těla

Přečtěte si náš článek

Úvod

V posledních dnech se o detoxikaci mluví čím dál tím víc a není se čemu divit. V dnešní stresové době, kdy se čím dál více zhoršuje kvalita životního prostředí, a tím se bohužel zhoršuje i kvalita přijímané stravy, musí naše tělo vynaložit více energie ke zpracovávání velkého množství toxinů, čímž se čistí a obnovuje.


Čím tělu znepříjemňujeme přirozenou očistu těla?

Lidské tělo se dokáže zcela samo očistit, pokud žijeme zdravě. Bohužel mu házíme klacky pod nohy v podobě konzumování nezdravých tuků, cukrů a i zbytečně velkého příjmu proteinů. K tomu všemu si k tomu přidejte nedostatek pohybu a velkého stresu, který asi každý z nás občas má. Když tento stav trvá dlouhodobě, bohužel tělo už nemá dostatek „sil“, aby se samo očistilo a je nutné mu trochu pomoci.


Jak se může tělo ozývat, že detoxikaci potřebuje?

Pokud je v těle víc toxinů, než se tělo dokáže „zbavit“, můžeme pociťovat chronickou únavu, bolest hlavy, alergie, celulitidu, nespavost, nadýmání, nezdravě vyhlížející pleť i vlasy, problémy se zažíváním, zpomalující se metabolismus i předčasné stárnutí. Pokud na sobě pociťujete některé z popsaných symptomů, je právě ideální čas k ozdravné proceduře. Očista trávicího traktu Vám posílí imunitu a dokonale zregeneruje celý organismus.


Ale co to vlastně detoxikace je?

Detoxikace je podpora čištění těla od toxinů a škodlivých látek.


Kdy začít s detoxikací a jak často jí opakovat?

Detoxikaci můžete zařadit kdykoliv během roku, ale obvykle se drží na jaře, a to z důvodu, že se tělo „probouzí“ ze zimního útlumu. Nebyli bychom k Vám úplně upřímní, kdybychom řekli, že během jedné krátké „očistné kůry“ se zbaví Váš organizmus všech, za léta nahromaděných „nečistot“. Proto doporučujeme detoxikaci držet dvakrát až třikrát do roka a uvidíte, jak se pokaždé budete cítit lépe.


Má detoxikace nějaké vedlejší účinky?

Při detoxikaci organismu většina lidí nepociťuje žádné „vedlejší“ účinky, ale může se objevit například bolest hlavy, kloubů a svalů. Můžete být citlivější než jindy, unavení a emocionálně nevyrovnaní. Je to důsledkem odstraňování odpadu a jedů z Vašeho těla, které se ukládaly po mnoho let.


Mohu cvičit během detoxikace?

Během detoxikační kůry opravdu doporučujeme vynechat tvrdé tréninky. A to z důvodu, že likvidace toxinů je pro Váš organizmus zátěží, a proto namáhavá cvičení během této doby by mohla být spíše na škodu.

CHCI SESTAVIT DETOXIKAČNÍ JÍDELNÍČEK

Jak by měla detoxikace probíhat

Příprava na samotnou očistu

Pár dní před zahájením očisty si projděte Vaší lednici. Vyřaďte veškeré průmyslově vyráběné potraviny a cukry, které by vás za prvé mohly lákat a za druhé také v nastolení zdravého životného stylu po očistě. Naopak se dozásobte (kromě ovoce a zeleniny) dostatečným množstvím citronů a bylinných čajů, které s vodou můžete pít kdykoli během očisty.

Den před čistou

Den, nejlépe dva dny, zkuste vynechat ze svého jídelníčku tučná těžká jídla, maso, cukr a kofeinové nápoje, abyste své závislosti udrželi na uzdě i během očisty.

Samotný průběh očisty

  • Dodržujte pitný režim, který by měl být hlavně z čisté neperlivé vody. Množství vody je velice důležité a nezbytné pro „odplavování odpadů“.
  • Časový interval mezi „jídly“ je 2–3 hodin.
  • Zvýšit příjem vlákniny, k tomu Vám pomůže konzumování ovoce a zeleniny

Jídla vhodná během detoxikace

  • Zelenina: listový salát, rukola, mladý špenát, okurka, cuketa, ředkvičky, kedluben, mrkev
  • Ovoce: jablko, hruška, hroznové víno, ananas, papája, vodní meloun
  • Přes noc naklíčené: fazolky, mungo, green monster, cizrna, čočka
  • Přes noc namočené oříšky, semínka: slunečnicová semínka, dýňová semínka, mandle, vlašské ořechy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *